Ücretsiz Servis Kampanyası

Birçok kişi beyaz eşya servislerinin neden ücret talep ettiği ile ilgili sorular yöneltiyorlar. Servis ücreti, beyaz eşya servis ücreti, özel ve yetkili servislerin verdikleri hizmet karşılığında aldıkları ücrete denmektedir. Ancak garanti kapsamında bulunan bir beyaz eşyanızın bakım veya tamiri gerekirse kapsadığı garanti nedeniyle ücret talep edilmez.

Fakat firmamıza gelen beyaz eşya ürünü kullanım hatası nedeniyle herhangi bir zarara uğramış ise bu durumda belirlenen tutarın müşteri tarafından ödenmesi gerekir. Burada ödenen tutar servise değil değişimi ya da onarımı yapılan orijinal yedek parça içindir ya da servisin gelip inceleyerek tespit etmesi durumunda ödenen hizmet bedelidir.

Ancak, dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, garanti kapsamındaki ürünün tamirinin sadece yetkili servisler tarafından yapılmasıdır. Özel servislerce yatırılan tamir ve bakımlarda garanti dışı olduğu için garanti bozulmaktadır. Buna göre, ürünün servise verilmesi gerekmektedir.

Yetkili Servis Konusunda Dikkat Edilecekler

Tüm beyaz eşyalarınız ve küçük ev aletleriniz için bakım ya da onarım ihtiyacı meydana geldiğinde markanızın servisi ile görüşmeniz gerekir. Ürününüz garanti kapsamında ise bunu belirtmenizde de yarar vardır. Fakat farklı servislerden de fiyat teklifi almak faydalı olacaktır. Ürün garanti kapsamı dışında ise ürün arıza tespiti için firma sizden ücret talep eder. Ayrıca hizmet ve ürün parça maliyeti de hesaplanır.

Servise mi ihtiyacın var?

İhtiyacın olan hizmeti seç, sana en yakın servisi 1 saat içinde yönlendirelim.