Sertifikalı Teknisyenler
Garantili İşcilik ve Yedek Parça
Profesyonel Servis Hizmeti

Başarılı Servis İçin Birkaç Basit Adım

Bozulan beyaz eşyalarınızı, kombi, klima ve televizyonlarınızı atmak yerine öncelikle deneyimli ekibimizden destek alabilirsiniz.
image

01 İhtiyaçlarını Seç

İhtiyacına özel soruları cevapla ve iletişim bilgilerini gir.

image

02 Saatini Belirle

İhtiyacınıza özel randevu tarihini ve saatini belirle.

image

03 Servisi Onayla

Müşteri yorumlarını incele. En uygun fiyat ve kaliteyi tercih et.

Kullanıcılarımızdan Gelen Yorumlar

Klima, toplumda çoğu insanların yazın sıcak havalarda evlerde, işyerlerinde ve arabada serinlemek ve ısınmak için kullandıkları bir cihazdır. Klimalar Soğuk havalarda ortamı ısıtır. Sıcak havalarda ise bulundukları ortama soğuk hava vererek serinletir. Klimalarda sürekli devir halinde gazdan sıvıya dönüşen kimyasal bulunur. Bu döngü ile evdeki odalar arasında ısı aynı oranda sağlanır. Klimanın kullanılacağı oda büyüklüğüne göre ısıtma sistem cihaz seçimi yapılır. Günümüzde klimaların kullanımı artarken bazı arızaları klima kullanıcıları yaparken, diğer arızaları da teknik servisin yapması gerekir.
Küçükçekmece Klima Arıza yapmaması için klimanın bakımı yapılmalıdır.

Öncelikle klimanın gaz seviyesi altı ayda bir ölçülmelidir. Klima yazın veya Kışın da olsa çok uzun süreli çalıştığında insan sağlığına zarar verebilir. Gaz değişiminde uyumlu olan gazlar tercih edilmelidir. Klimayı çalıştırdığında dinlenme moduna geçtiğinde kapatıp açılmamalıdır. Klima açıkken kalorifer düğmesinin sol tarafta olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca Klimayı bir anda yüksek devirde çalıştırmamaya dikkat edin. Klimalar özel bir kimyasal madde sayesinde ortamdan ısı çekerek sıcaklığı azaltır. Azaltılan sıcakla fazla nemi alıp temiz havayı dışarı veren sistem özelliğine sahiptir.

Klima Arıza Sebepleri Nelerdir?

Küçükçekmece Klima Arıza yapmasının birçok nedenleri olabilir. Bu tür arızalarda öncelikle kendiniz klimanın bazı parçalarının kontrolünü yapabilirsiniz. Bunun dışında oluşabilecek diğer arızalar ise; klimaya bağlı Elektrik kablosundan herhangi kopukluk olmasından klima çalışmamasıdır. Ana kartında sorun oluşmasından klimanın bozulmasıdır. Kumanda pilinin bitmiş veya zayıflamasından klima çalışmaz. Sigorta on off anahtarın arızalanması ile klima çalışmaz. sensör this play kartı arızalanması ve klima gazının bitmesiyle Klima çalıştırılmaz.

Arıza Durumunda Neler Yapılmalıdır?

Çalışan klimanın arıza vermesinin sebebi ilk başta bakılması gereken yer filtre ve sempatinlerdir. Filtre ve serpantinler temiz değil ise hava akımı sağlanamaz ve bir süre sonra durmaya başlar termostur ayarı sorunu ise bu ayar yapılarak yerine takılmalıdır. Entegre kartından sorun olduğunda değiştirilmesi gereklidir. Kompresörün içindeki yağ bitmiş ise kompresör bir süre sonra kendini durdurur. Yağının bitmesi ile aşınma ısınma meydana gelir Bundan dolayı kompresörün değiştirilmesi gerekir.
Küçükçekmece Klima Arıza sebeplerinden biri de klimanın soğuk hava vermemesidir. bu tür problemlerde ise öncelikle kumanda işaretlerinde yer alan cool ve kar sembollerini seçtiğinizden emin olmalısınız. Seçtiğiniz halde çalışmıyor ise soğuk vermesi için filtrelerin temiz olması gerekir. Bu filtrelerin temizlenmesi ile fan akışları normale dönecektir. Klimada kumanda arızası var ise firma teknik servis ekiplerinin yardımı ile bu sorunu çözmüş olurlar. Boru hattında kaçak gibi sorunlar var ise bu kaçakların giderilmesi için boru hatlarının iyileştirilmesi gerekir.

Klimanızın arızasından dolayı çalışmadığını fark ettiğinizde elektrik aksamı ile sigortayı kontrol edin Bu sorunun çözebileceğiniz düzeyde ise çözebilirsiniz. Bunun dışında klima arıza sebeplerinden dolayı çözebileceğiniz düzeyde değilseniz klimanızın arızasının yapılması için klima servis firmamızı arayarak teknik servisimizden yardım alabilirsiniz.

Servise mi ihtiyacın var?

İhtiyacın olan hizmeti seç, sana en yakın servisi 1 saat içinde yönlendirelim.